Väike update Lusakast!

UNZA ametlik “taastaasavamine” oli 11.märts. Võttis aega, et loengud toimuma hakkaksid, aga nüüd on enam vähem tunniplaanid paigas. Ma käin viis korda nädalas hiina keele tundides, iga päev on kahetunnine loeng! Õpetaja on väga hea, aga läheb veidi liiga kiiresti edasi. Olen ühe nädalaga juba päris palju õppinud. Õpetaja ootab, et me mäletaks kohe kõiki hiina keele märke, ta ei saa üldse aru, et neid on üsna võimatu ühe loenguga meelde jätta ja kirjutada osata. Olen samal kursusel tudengitega, kes enamasti õpivadki ülikoolis ainult hiina keelt ja kultuuri. Seega ootab õpetaja, et teeme väga palju ka kodus ja kodutöid annab ta ka igaks päevaks korralikult ja kontrollib ka kõike. Selline tunne nagu oleks tagasi põhikoolis, aga see on samas tore, et ta õpetamist tõsiselt võtab.

Basam on kooliskäimisest loobunud. Ta lendab juba nädala pärast tagasi Soome, sest tema vahetus saabki läbi. Ta käis ehk mõnes loengus ja need olid väga mõttetud olnud ning ta loobus. Basam sai aga UNZA jalgpallimeeskonnaga kuskile turneele mängima ja on hetkel Copperbeltis kooli jalkatiimiga. Jennal on päris palju loenguid, aga need jäävad ka päris tihti ära. Samamoodi Vilhelmil. Mitu korda on ühel päeval kõik loengud ära jäänud, õpetaja pole lihtsalt kohale ilmunud. Ma ei saa aru, kuidas nendel õpetajatel mingit respekti pole õpilaste suhtes. Loengusaalis on üle saja inimese ja õpetaja lihtsalt ei tule…

Koolis toimub päris palju erinevaid sporditegevusi, kuid me pole kuskilt mingit normaalset ajakava veel leidnud. Teisipäeviti ja pühapäeviti käime salsa/kizomba tundides koolis. Need tunnid on toredad ja ühe korra hind on vaid 30 kwachat, u 2,5eur.

Tegime paar päeva tagasi soome stiilis õhtusöögi sõpradele : kartuliputru, liha, kaneelisaiu jne 🙂 Söögid tulid väga head! Avastasime ühest supermarketist /Shoprite/ väga hea lihavaliku, näiteks väga hea kvaliteediga veisesisefilee 6-7€/kg…! Vilhelm valmistas seda nii-nii hästi, et sõbrad ei suuda ära oodata, millal me jälle kokkame 🙂

Järgmisel nädalal hakkan loodetavasti laulu-ja klaveritunde andma, lubati esmaspäevaks tunniplaan korda seada. Järgmine nädal kohtun ka ühtede uute muusikutega, kellega Lusaka Art Festivalile esinema lähen maikuus. Seal festivalil teen ka väikse jazzworkshopi ühe Läti pianistiga. See tüdruk on küll klassikaline pianist, kuid pidavat oskama ka jazzis hakkama saada. Ei oska veel öelda, sest pole temaga ühendust saanud ja ta tuleb Lusakasse alles veidi enne festivali.

Ilmad on väga mõnusad olnud! Vihma sajab harva, päeval on ikka väga soe, õhtud on vahel veidi jahedamad ja peab pusa peale panema, kuid seda on üsna harva. Meie akna taga on iga hommik eriti ägedad laululinnud. Ma ei näe neid kunagi, sest nad on puude lehtede sees, aga nii ilusat linnulaulu ei ole ma küll kuskil mujal kuulnud.

Aeg lendab! Vähem kui nelja kuu pärast tuleme juba koju tagasi! Kallid kõigile 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s